تولید کننده های برتر کاغذ و خمیر در جهان

جهان به سمت دیجیتالی شدن در حرکت است، اما به این معنا نیست که نقش کاغذ را نادیده گرفت و مصرف آن را رو به کاهش دانست. بلعکس! مصرف جهانی کاغذ در حال رشد بوده و برخی از تولید کننده‌های برتر کاغذ و خمیر جهان همچنان به سودآوری خود در این صنعت ادامه می‌دهند.

براساس آمارهایی که بزرگترین تولید کننده‌های کاغذ و خمیر جهان منتشر کرده‌اند، حجم بازار آن تنها در سال 2021 بالغ بر 351.51 میلیارد دلار بود که مطابق برآوردها، این رقم تا سال 2028 به 370.12 میلیارد دلار افزایش می­یابد که نشان دهنده رشد تولید در سال‌های آتی است.

در سال‌های اخیر برخی از تولیدکنندگان خمیر و کاغذ عملکرد بسیار موفقی از خود نشان دادند. زیرا تقاضا به دلیل فروش مواد بسته‌بندی برای محصولات آنلاین و برخی از کالاهایی که مرتبط با تجارت الکترونیک هستند افزایش پیدا کرده است. در ادامه به معرفی برخی از تولید کننده‌های برتر کاغد و خمیر در جهان بپردازیم.

 

شرکت اینترنشنال پیپر (International Paper)

شرکت اینترنشنال پیپر (International Paper) در ممفیس ایالات متحده آمریکا قرار دارد و با درآمد 19.36 میلیارد دلار در رتبه نخست این صنعت قرار گرفته است. این شرکت به عنوان یکی از پیشروترین شرکت‌های فعال در زمینه تولید کاغذ در جهان شناخته می‌شود.

اینترنشنال پیپر در دو بخش بسته بندی صنعتی و الیاف سلولزی (خمیرهای ویژه برای استفاده در محصولات بهداشتی) فعالیت می‌کند. ظرفیت تولید سالانه آن در حال حاضر در حدود 13.8 میلیون تن در سال است و قصد دارد تا سال 2030 میزان تولید خود را یک میلیون تن افزایش دهد. این کار را از طریق ایجاد جنگل‌های مدیریت شده برای افزایش تولید چوب انجام خواهد داد.

 

وست راک (WestRock)

وست راک نیز در آتلانتای جورجیا ایالات متحده آمریکا واقع شده است و درآمد سالانه آن در حدود 18.7 میلیارد دلار در سال تخمین زده می‌شود. این شرکت به عنوان یکی از بزرگترین شرکت‌های تولید کننده  کاغذ بسته بندی در جهان معروف است و به عنوان دومین شرکت بزرگ در ایالات متحده آمریکا شناخته می‌شود.

وست راک در حدود 39 هزار نیروی فعال دارد، نزدیک به 250 شعبه در آمریکا، آسیا، اروپا و اقیانوسه دایر کرده است و ظرفیت تولید سالانه 12.5 میلیون تن کاغذ را دارد.

 

اوجی هلدینگ کوپریشن (Oji Holdings Corporation)

اوجی هلدینگ کوپریشن در دوبلین ایرلند واقع شده و به عنوان یکی دیگر از بزرگترین تولید کنندگان کاغد در قاره اروپا شناخته می‌شود. این شرکت با درآمد 11.96 میلیارد دلار و 48 هزار کارمند به عنوان یکی از فعالان برتر این صنعت به شمار می‌رود. مجموع ظرفیت آن در حدود7.7 میلیون تن در سال است و بیش از 350 سایت تولیدی دارد.

 

استورا انسو (Stora Enso)

استورا انسو (Stora Enso) در هلنسیکی فنلاند واقع است و در بیش از 40 کشور دنیا شعبه دارد. این شرکت از تخته‌های بسته‌بندی، کاغذهای مرغوب و محصولات چوبی تولید می‌کند، دارای 22 هزار کارمند است و خود را به عنوان پیشرو در بخش تولید کاغذهای بیو مواد، محصولات چوبی و بسته‌بندی معرفی کرده است. این شرکت سالانه 2.3 میلیون تن کاغذ و 5.3 میلیون تخته و 5.8 میلیون متر مکعب محصولات چوبی اره تولید می‌کند.

 

یوپی‌ام (UPM)

یوپی‌ام (UPM) به عنوان دومین شرکت فنلاندی در زمینه تولید کاغذ شناخته می‌شود، در 13 کشور کارخانه دارد و محصولات مختلفی از جمله خمیر کاغذ، تخته سه لایه، الوار اره شده وکامپوزیت چوبی تولید می‌کند و ظرفیت تولید سالانه آن 6 میلیون تن در سال است.

 

شرکت کیمبرلی کلارک (Kimberly Clark Corp)

کیمبرلی کلارک در ممفیس، تنسی ایالات متحده آمریکا قرار دارد و به عنوان یکی از شرکت‌های قدیمی جهان در زمینه تولید کاغذهای بسته‌بندی به شمار می‌رود و در بیش از 175 کشور جهان محصولات خود را به فروش می‌رساند. این شرکت بیش از 55 هزار کارمند دارد و درآمد سالانه آن در حدود 19.4 میلیارد دلار تخمین زده می‌شود.

 

ناین دراگون پیپر هلدینگ (Nine Dragons Paper Holdings)

ناین دراگون پیپر هلدینگ در هنگ کنگ واقع شده است و از نظر حجمی یکی از بزرگترین تولید کنندگان کاغذ در جهان به شمار می‌رود. این شرکت قصد دارد حجم تولید خود را تا سال 2024 به رقم 23.83 میلیون تن در سال برساند.

ناین دراگون در بخش تولید محصولات بسته‌بندی ظروف کاغذی، کاغذ بسته‌بندی، کاغذ چاپ و تحریر فعالیت می‌کند و بیش از 19 هزار نیرو دارد. این شرکت در سال‌های اخیر سرمایه‌گذاری بسیار کلانی در زمینه بازیافت کاغذ انجام داده است و به عنوان یکی از کشورهای پیشرو جهان در این زمینه به شمار می‌رود.

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *